Paštiky Kadrnka přináší skvělé kombinace, které v supermarketu nekoupíte

Nedávno jsem měl tu čest ochutnat některé z produktů Paštiky Kadrnka, a také si popovídat s majitelem, Vítem Kadrnkou. Zde je krátký rozhovor s Víťou, kterého znám už asi 20 let (proto si v rozhovoru tykáme), a ze kterého je vidět, že Víťa to dělá opravdu srdcem. 

Já když slyším slovo paštika, tak se mi nejprve vybaví Májka v hliníkovém obale, kterou si s sebou Češi vozí do Chorvatska. Co znamená slovo paštika pro Tebe? 
Slovo paštika pro mě znamená možnost realizovat své chuťové pochody v jedinečné delikatesy, které spolu s manželkou Míšou vyrábíme.

V čem se liší vaše paštiky od těch z “obyčejných” z obchodu?
Po dlouhých letech výroby jsme získávali od zákazníků zpětnou vazbu a dozvěděli se, že naše paštiky jsou údajně jedinečné....tudíž jedinečnou chutí.

Můžeš nám říct trochu o tom, jak jsi k paštikám přišel? O vašich začátcích?
Jsem vášnivý kuchař a požitkář, co se jídla týče a to je asi základ všeho. Na výrobu paštik mě přivedl můj bratr, vinař Jindřich kvůli akci Otevřené sklepy. Na první ročník této akce jsme vyrobili náš první druh paštiky, kterou vyrábíme dodnes a je jedna z nejprodávanějších a to Králičí paštika s portským vínem. Jelikož paštika slavila obrovský úspěch, tak mě to povzbudilo a rozhodl jsem se vymyslet další kombinaci. A pak mě to chytlo a pořád jsem chrlil další a další nápady a zhmotnil je v úžasné produkty. Skrze bratra, který tvoří skvělá vína, nás oslovili prodejci z vinoték abych paštiky začal vyrábět oficiálně a mohl je tak dodávat i jim. Tak po roce těžkých legislativních úkonů a velkých investic do výrobních prostorů a zařízení jsme to zvládli a jsme nyní oficiálními výrobci masných produktů.

Kolik druhů paštik dnes vyrábíte? 

K dnešnímu dni máme v našem sortimentu 15 druhů produktů. Jsou to jak paštiky tak i různé jiné delikatesy z masa.

A vyrábíte nebo plánujete kromě paštik vyrábět ječtě něco jiného? 
Dřív jsme vyráběli i Višňové chutney, které se k paštikám skvěle hodilo. A chtěli jsme vyrábět i domácí povidla s rumem a meruňkovou marmeládu s levandulí, ale nakonec jsme od toho upustili a věnujeme se pouze masným výrobkům, kde sortiment postupně rozšiřujeme nebo obměňujeme podle toho, co našim zákazníkům chutná. Džemy a různé jiné ovocné delikatesy přenecháme našim farmářským kolegům.

Kam Vaše paštiky dodáváte? Popřípadě, kde si můžou lidé vaše paštiky koupit?
Naše produkty se dají zakoupit přímo na adrese naší provozovny - Mládežnická 600, 691 81 Březí,  nebo v některých případech i doručíme. Více informací najdete na našem webu.  Zatím si budujeme síť prodejců po celé republice ve stylových vinotékách a obchůdcích s podobnými produkty. Seznam prodejců bude taktéž uveden na webu.

Já děkuju Víťovi za rozhovor a doporučuju Vám ochutnat také Husí játra na cibulce, Bůček vs. Krkovica a Vepřovou paštiku se zázvorem.